Zavolejte nám na 737 853 038 | Po-Pá 9-18 · info@euflooria.cz

Kamenná dýha

Kamenná dýha

Velmi estetickým doplňkem současnosti se stává kamenná dýha, která v sobě snoubí přírodní kamenný povrch
a inovativní užití moderních výrobních procesů v pár milimetrech tloušťky. Možnost vystavení atmosférickým vlivům
otevírá tomuto produktu cestu od koupelny přes obývák třeba i na fasádu.

Co nabízí kamenná dýha za možnosti?

Povrch takto stržených kamenných obkladů nabízí přírodní surový design v jeho přirozené kráse a trvalé hodnotě.

Princip výrobní technologie kamenných dýh byl objeven v r. 1995 nábytkovým designérem Gernotem Ehrlichem, náhodně při práci na jiném produktu. Trvalo mnoho let než byla tato technologie dotažena do možnosti průmyslové výroby tenkých flexibilních velkoformátových kamenných obkladů. Kamenné dýhy a kamenné folie, jsou celistvý, tenký a lehký pravý kamenný obkladový materiál který je průmyslově vyráběn přes 13 let.

Kamenná dýha není imitace kamene ani napodobenina. Není to ani replika, otisk, tapeta nebo odlitek kamene jak se mnozí mylně domnívají. Někdo uvádí že je tento materiál tenký jako papír – to ovšem není pravda. Obvykle se tloušťka kamenných folií pohybuje od 1-5 mm dle druhu v rámci jednoho kusu vzhledem k variabilitě reliéfu použitého kamene.

Kamenné dýhy (převážně pro nábytkářské výrobky a módní doplňky) Ultraflex mohou být tenčí ( méně než 0,5 mm ) co se týká tloušťky samotné fixace, ale přímo kamenná vrstva může být i kolem 2 mm. Srovnávat tento materiál s papírem ale nelze v žádném případě. Fixační vrstva a tím i kamenná dýha je díky sklovláknité mřížce velice pevná i když současně extrémně ohebná. Nabízíme kompletní realizace interiérových i exteriérových obkladů z kamenné dýhy na zakázku.

Podívejte se na naše ukázky realizací interiérů

Prohlédněte si naše poslední projekty z realizací kamenné dýhy.